Spełniamy marzenia

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Kursy dla dorosłych

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla osób dorosłych oraz dzieci. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Zajęcia dla dzieci

Gdańska Szkoła Artystyczna prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie m.in.: plastyka, ceramika, taniec, akrobatyka, teatr, śpiew. Zapraszamy do naszej placówki dla dzieci – Manhattan, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Republika Marzeń to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób. Znajdź czas dla siebie. Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

prezes, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA

Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA

Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Justyna Krzemieniewska

technik ceramik form użytkowych

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz Szkoły Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie. Zajęcia artystyczne i rękodzielnicze prowadzi od blisko 20 lat, czarując swoich kursantów i zarażając miłością do gliny. Swoją wiedzę zdobywała na praktykach w pracowniach zarówno w Polsce jak i zagranicą. Autorka rzeźb w przestrzeni publicznej, m. in. Postaci “Pofajdoka” w Szczytnie.

 • ceramika

Tomasz Pijanowski

fotograf

Absolwent pierwszej prywatnej szkoły fotografii. Pasjonat fotografii, podpisujący się obiema rękoma pod stwierdzeniem, “jedna fotografia wystarcza za 1000 słów”. Wieloletni współpracownik firmy Olympus jako prelegent i szkoleniowiec. Od ponad 16 lat zajmuję się fotografią zawodowo oraz biorę czynny udział w edukowaniu fotograficznym – jako wykładowca w szkołach fotografii.

 • fotografia

Iwona Waśniewska

artysta plastyk

Ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz w pracowni R. Winiarskiego w warszawskiej ASP kurs arteterapii. Nauczyciel rysunku i malarstwa przez ostatnie 25 lat w szkołach trójmiejskich, placówkach artystycznych w kraju i w Wlk. Brytanii. Prowadziła pracownię plastyczną przy galerii sztuki TAAG w Teigmouth, hrabstwo Devon. Przez ostatnie dwa lata nauczyciel rysunku „Prosta Kreska” – Kursy Rysunku i Warsztaty Sztuki w Gdańsku.

 • rysunek/malarstwo

Kamil Szczudło

artysta, rzeźbiarz

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalizacją w pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Ma na koncie udział w wystawach m.in. „Made in Asia” na Uniwersytecie Gdańskim 2012 r., „Freedom” International Medalic Project 2013 r., „Łaźnia” Projektornia, Gdańsk 2014 r., „Bonds” International Medalic Project 2014 r., „Wszystko za 16”, Sopot 2014 r., ”Re-akcje” ASP Gdańsk 2014, ”Rzeźba w procesie” Galeria Debiut, Gdynia 2016

 • rysunek/malarstwo
 • rzeźba

Joanna Nadrowska

tancerka

W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: “Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, “Sys 212”, “Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Tomek Kobiela

aktor

Absolwent Wydziału Aktorskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktor Teatru Osterwy w Lublinie, Teatru Kameralnego w Lublinie oraz Teatru Zielony Wiatrak w Gdańsku. Od lat pedagog aktorstwa, zamiłowany w pracy warsztatowej – specjalista elementarnych zadań aktorskich, indywidualnych zajęć przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne, warsztatów głosowych, dykcyjnych i świadomości ciała. Wieloletni juror i konsultant sceny dziecięcej, reżyser spektakli, kompozytor muzyki teatralnej, aktor dubbinowy.

 • teatr

Wiola Fiuk

tancerka, choreograf

Absolwentka Uniwersytetu Broadway Dance Centrew Nowym Jorku, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Wszechstronnie wykształcona artystka operująca wieloma stylami tańca. Zwyciężczyni dwóch programów telewizyjnych You Can Dance TVN i Got to Dance Polsat. Związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie. Na co dzień współtworzy autorski teatr tańca Dzikistyl Company oraz współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi Trójmiasta i nie tylko: Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, Klub Żak itd.

 • taniec

Michał Zasłona

aktor, reżyser

Z zawodu instruktor teatralny (Dyplom w 2013 roku w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie), kustosz muzealny, kierowca autobusu. Brał udział w wielu zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najznamienitszych profesorów szkół teatralnych, a jego spektakle były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na przeglądach i festiwalach. Twórca kilku grup teatralnych, m.in. Teatr Po Godzinach; Teatr Amatorski.

 • teatr

Sergiusz Regent

akrobata

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem “FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca “Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Piotr Chomontowski

specjalista do utrzymania obiektów w czystości

Wsparcie techniczne GSA RM z nieocenioną wiedzą na temat doczyszczania trudnych zabrudzeń i powierzchni.

 • wsparcie techniczne

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Republika Marzeń

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2018 Republika Marzeń

Zapisz się