Spełniamy marzenia

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Kursy dla dorosłych

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla osób dorosłych oraz dzieci. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Zajęcia dla dzieci

Gdańska Szkoła Artystyczna prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie m.in.: plastyka, ceramika, taniec, akrobatyka, teatr, śpiew. Zapraszamy do naszej placówki dla dzieci – Manhattan, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Republika Marzeń to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób. Znajdź czas dla siebie. Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

prezes, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA

Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA

Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Agnieszka Pniewska

pedagog, dyrektor GSA

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Nauczycielka, pedagog, instruktorka zajęć teatralnych, szczudlarskich, tańca z ogniem. Jako aktorka i tancerka współpracowała z Teatrem Ognia VENA oraz z grupą artystyczną Czarne Perły, pracowała w alternatywnym ośrodku kulturalno-wychowawczym Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Od 10 lat związana z Teatrem Znak.

 • teatr

Jakub Marcfeld

menadżer Republiki Marzeń GSA, koordynator CEA, pedagog

Absolwent Uniwersytety Gdańskiego oraz Szkoły Młodzieżowych Liderów i Animatorów. Koordynator i lider autorskiej grupy wolontariackiej realizującej projekty społeczne. Instruktor animacji poklatkowej, zajęć szczudlarskich oraz tańca z ogniem. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Koordynator Centrum Edukacji Artystycznej GSA. 

 • administracja GSA

Tomasz Pijanowski

fotograf

Absolwent pierwszej prywatnej szkoły fotografii. Pasjonat fotografii, podpisujący się obiema rękoma pod stwierdzeniem, “jedna fotografia wystarcza za 1000 słów”. Wieloletni współpracownik firmy Olympus jako prelegent i szkoleniowiec. Od ponad 16 lat zajmuję się fotografią zawodowo oraz biorę czynny udział w edukowaniu fotograficznym – jako wykładowca w szkołach fotografii.

 • fotografia

Kamil Szczudło

artysta, rzeźbiarz

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalizacją w pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Ma na koncie udział w wystawach m.in. „Made in Asia” na Uniwersytecie Gdańskim 2012 r., „Freedom” International Medalic Project 2013 r., „Łaźnia” Projektornia, Gdańsk 2014 r., „Bonds” International Medalic Project 2014 r., „Wszystko za 16”, Sopot 2014 r., ”Re-akcje” ASP Gdańsk 2014, ”Rzeźba w procesie” Galeria Debiut, Gdynia 2016

 • rysunek/malarstwo

Michał Zasłona

aktor, reżyser

Z zawodu instruktor teatralny (Dyplom w 2013 roku w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie), kustosz muzealny, kierowca autobusu. Brał udział w wielu zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najznamienitszych profesorów szkół teatralnych, a jego spektakle były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na przeglądach i festiwalach. Twórca kilku grup teatralnych, m.in. Teatr Po Godzinach; Teatr Amatorski.

 • teatr

Justyna Tucka

muzyk

Absolwentka Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki na kierunku Jazz i muzyka estradowa oraz wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Występowała jako solistka z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Big-bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła w  trzeciej edycji “Bitwy na głosy”. Występowała w Wołyńskim Akademickim Teatrze Dramatycznym w Łucku.

 • śpiew
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Sergiusz Regent

akrobata

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem “FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca “Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Monika Szczukiewicz

rzeźbiarka, terapeutka zajęciowa

Od 2016 r. z zamiłowaniem prowadzi w GSA zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Dzieli się swoimi doświadczeniami i zainteresowaniami, które nie tylko wpływają na poprawę umiejętności rysowania czy malowania, ale także spojrzenia na świat z zupełnie innej perspektywy. Absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, rzeźbiarka, performerka, terapeutka zajęciowa i pedagog. Animatorka wielu działań artystycznych na terenie Trójmiasta, aktywnie uczestnicząca w działaniach podejmowanych na rzecz osób niepełnosprawnych, chorych i potrzebujących pomocy. Związana również z instytucjami kultury i sztuki naszego regionu. Wykładowczyni Sopockiej Szkoły Wyższej, gdzie prowadzi zajęcia na Wydziale Architektury. Swój wolny czas z chęcią spędza na rozwijaniu pasji, jakimi są rzeźbiarstwo, rysunek, malarstwo oraz rękodzieło.

 • rysunek/malarstwo

Joanna Nadrowska

tancerka

W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: “Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, “Sys 212”, “Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Wiola Fiuk

tancerka, choreograf

Absolwentka Uniwersytetu Broadway Dance Centrew Nowym Jorku, studentka Wiedzy o Teatrze na Uniwersytecie Gdańskim. Wszechstronnie wykształcona artystka operująca wieloma stylami tańca. Zwyciężczyni dwóch programów telewizyjnych You Can Dance TVN i Got to Dance Polsat. Związana z Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Roma w Warszawie. Na co dzień współtworzy autorski teatr tańca Dzikistyl Company oraz współpracuje z wieloma instytucjami artystycznymi Trójmiasta i nie tylko: Teatr Wybrzeże, Teatr Miniatura, Klub Żak itd.

 • taniec

Jakub Suchecki

aktor, reżyser, improwizator, trener kreatywnego myślenia

Absolwent Wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Gdańskim oraz Studia Aktorskiego LART w Krakowie. Od 2013 roku związany z Odyseją Umysłu- konkursem kreatywnego myślenia. W Odysei zdobył wszystko: Mistrzostwo, Wicemistrzostwo Świata, po kilka razy Mistrzostwo i Wicemistrzostwo Polski. Związany z Teatrem ZNAK i Teatrem Tańca. Od lat działa w improwizacji teatralnej. Wraz ze swoimi grupami impro występuje po całej Polsce na największych festiwalach.

 • teatr

Tomek Kobiela

aktor

Absolwent Wydziału Aktorskiego, Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Aktor Teatru Osterwy w Lublinie, Teatru Kameralnego w Lublinie oraz Teatru Zielony Wiatrak w Gdańsku. Od lat pedagog aktorstwa, zamiłowany w pracy warsztatowej – specjalista elementarnych zadań aktorskich, indywidualnych zajęć przygotowujących do egzaminów wstępnych na uczelnie artystyczne, warsztatów głosowych, dykcyjnych i świadomości ciała. Wieloletni juror i konsultant sceny dziecięcej, reżyser spektakli, kompozytor muzyki teatralnej, aktor dubbinowy.

 • teatr

Iwona Wasniewska

artysta plastyk

Ukończyła malarstwo na Wydziale Sztuk Pięknych UMCS w Lublinie oraz w pracowni R. Winiarskiego w warszawskiej ASP kurs arteterapii. Nauczyciel rysunku i malarstwa przez ostatnie 25 lat w szkołach trójmiejskich, placówkach artystycznych w kraju i w Wlk. Brytanii. Prowadziła pracownię plastyczną przy galerii sztuki TAAG w Teigmouth, hrabstwo Devon. Przez ostatnie dwa lata nauczyciel rysunku „Prosta Kreska” – Kursy Rysunku i Warsztaty Sztuki w Gdańsku.

 • rysunek/malarstwo

Marek Wróbel

artysta malarz

Absolwent gdańskiej PWSSP, dyplom w pracowni malarstwa prof. K.Bereźnickiego w 1984. Brał udział w wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w kraju i za granicą. Prace znajdują się w licznych kolekcjach w kraju i zagranicą. Ponad 50 wystaw indywidualnych. 2004, 2007, 2009, 2014 – stypendium twórcze Marszałka Województwa Pomorskiego, 2003/2004 – udział w międzynarodowych spotkaniach twórczych, Gdańsk- Grenoble (Polska, Francja, Katalonia), 2009, 2014 – Nagroda Jubileuszowa Prezydenta Miasta Gdańska

 • rysunek/malarstwo

Justyna Krzemieniewska

technik ceramik form użytkowych

Absolwentka Liceum Sztuk Plastycznych w Olsztynie oraz Szkoły Ceramiki “Ceramiq” w Warszawie. Zajęcia artystyczne i rękodzielnicze prowadzi od blisko 20 lat, czarując swoich kursantów i zarażając miłością do gliny. Swoją wiedzę zdobywała na praktykach w pracowniach zarówno w Polsce jak i zagranicą. Autorka rzeźb w przestrzeni publicznej, m. in. Postaci “Pofajdoka” w Szczecinie.

 • ceramika

Piotr Chomontowski

specjalista do utrzymania obiektów w czystości

Wsparcie techniczne GSA RM z nieocenioną wiedzą na temat doczyszczania trudnych zabrudzeń i powierzchni.

 • wsparcie techniczne

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Republika Marzeń

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2018 Republika Marzeń

Zapisz się