Kursy dla dorosłych

Ci, którzy szkoły pokończyli, myślą często, że skazani są na nieprzerwany rytm praca – dom. Przychodząc do nas dowiadują się, że twórczość, to nie tylko zajęcia zarezerwowane dla wybrańców. Często to indywidualna droga dla każdego z nas dająca wiele radości i spełnienia.

Spełniamy marzenia

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

Zapoznaj się z naszymi kursami.

Od samego początku prowadzimy zajęcia artystyczne dla osób dorosłych oraz dzieci. Obecna wizja uczenia sztuki to ponad dwadzieścia lat doświadczenia i praktyki.

Zajęcia dla dzieci

Gdańska Szkoła Artystyczna prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. W naszej ofercie m.in.: plastyka, ceramika, taniec, akrobatyka, teatr, śpiew. Zapraszamy do naszej placówki dla dzieci – Manhattan, Gdańsk, Al. Grunwaldzka 82.

Film zrealizowane przez FRUFILM.

Nasza przygoda z edukacją artystyczną trwa już ponad dwadzieścia lat. Jesteśmy artystami trójmiejskimi tworzącymi spektakle teatralne, obrazy, rzeźby, choreografie taneczne, fotografię, ceramikę, rzeźbę oraz film. Nie brakuje wśród nas osobowości ze świata alternatywnego i akademickiego, które od lat odnoszą sukcesy artystyczne.

\

Wszyscy nasi nauczyciele to uznani twórcy i praktycy sztuki. Przewodnicy w procesie twórczym, którzy dalecy są od nachalnego dydaktyzmu, natomiast otwarci są na indywidualizm i eksperyment.

\

Pracujemy w nowoczesnych, świetnie przygotowanych pracowniach.

\

Jesteśmy jedyną w Polsce szkołą posiadającą własne galerie sztuki, salę teatralną i taneczną.

\

Celem naszej pracy jest rozwijanie twórców, a nie tylko efekty w postaci doraźnych dzieł, wystaw, czy przedstawień.

\

Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która kształcąc amatorów, również przygotowuje chętnych do eksternistycznych egzaminów artystycznych.

\

Mamy świetne wyniki w zdawalności naszych uczniów na uczelnie artystyczne.

\

W edukacji stawiamy zarówno na spontaniczność, jak i zdolność do koncentracji i skupienia się na realizacji.

\

Wspólnie jeździmy na plenery artystyczne i obozy oraz półkolonie artystyczne.

Jednym słowem Republika Marzeń to miejsce twórcze, gdzie poznasz wiele otwartych i twórczych osób. Znajdź czas dla siebie. Zapraszam.

Janusz Gawrysiak

prezes, GSA

Nasza Kadra

Janusz Gawrysiak

aktor, reżyser, prezes GSA

Założyciel i kierownik artystyczny Europejskiego Ośrodka Integracji Twórczej Znak w Gdańsku. Nauczyciel, wykładowca akademicki, arto- terapeuta, organizator i kierownik artystyczny szeregu festiwali i warsztatów. Studiował w Warszawskiej Akademii Teatralnej na Wydziale wiedzy o teatrze. Od 20 lat reżyseruje w Teatrze ZNAK, obecnie prowadzi studencką grupę teatralną TACKA na Uniwersytecie Gdańskim.

 • teatr

Marzena Gawrysiak

artysta plastyk, rzeźbiarka, współzałożycielka GSA

Odkąd pamiętam, lekarstwem na nudę był ołówek i kartka papieru. Zdałam do Liceum Plastycznego w Lublinie, potem studiowałam na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Współprowadzę Gdańską Szkołę Artystyczną i galerię Delikatesy Sztuki. Mam nadzieję, że podczas zajęć, które prowadzę uda mi się zaszczepić ideę piękna w wielu sercach.

 • ceramika/rzeźba
 • plastyka
 • rysunek/malarstwo

Agnieszka Pniewska

pedagog, dyrektor GSA

Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie. Nauczycielka, pedagog, instruktorka zajęć teatralnych, szczudlarskich, tańca z ogniem. Jako aktorka i tancerka współpracowała z Teatrem Ognia VENA oraz z grupą artystyczną Czarne Perły, pracowała w alternatywnym ośrodku kulturalno-wychowawczym Kacze Bagno – Miejsce Inicjatyw Pozytywnych. Od 10 lat związana z Teatrem Znak.

 • teatr

Jakub Marcfeld

menadżer Republiki Marzeń GSA, koordynator CEA, pedagog

Absolwent Uniwersytety Gdańskiego oraz Szkoły Młodzieżowych Liderów i Animatorów. Koordynator i lider autorskiej grupy wolontariackiej realizującej projekty społeczne. Instruktor animacji poklatkowej, zajęć szczudlarskich oraz tańca z ogniem. Wieloletni wychowawca i kierownik kolonijny. Koordynator Centrum Edukacji Artystycznej GSA. 

 • administracja GSA

Agnieszka Gewartowska

artystka, magister sztuki

Artystka sztuk wizualnych zajmująca się m.in.: malarstwem, rysunkiem, grafiką, instalacją, kolażem, ilustracją. Uczestniczka ponad 70 wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce oraz zagranicą, laureatka wielu nagród. Studia doktorskie w latach 2012-2016 na Wydziale Malarstwa i Grafiki gdańskiej ASP. W latach 2012 – 2015 pracowała na stanowisku asystentki w V Pracowni Malarstwa prof. Mieczysława Olszewskiego, a w latach 2012-2017 prowadziła samodzielną Pracownie Plakatu na Wydziale Grafiki gdańskiej ASP.

 • rysunek/malarstwo

dr Czesław Podleśny

rzeźbiarz

Mistrz w dziedzinie rzeźby i ceramiki. Absolwent ASP w Gdańsku i w Warszawie. Otrzymał dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Stanisława Kulona. Jest współzałożycielem grupy artystycznej „…Kim jesteś”. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych w kraju i za granicą. Uczestnik wielu wystaw zbiorowych i indywidualnych.

 • rzeźba/ceramika

Michał Zasłona

aktor, reżyser

Z zawodu instruktor teatralny (Dyplom w 2013 roku w Narodowym Centrum Kultury w Warszawie), kustosz muzealny, kierowca autobusu. Brał udział w wielu zajęciach i warsztatach prowadzonych przez najznamienitszych profesorów szkół teatralnych, a jego spektakle były wielokrotnie nagradzane i wyróżniane na przeglądach i festiwalach. Twórca kilku grup teatralnych, m.in. Teatr Po Godzinach; Teatr Amatorski.

 • teatr

Justyna Tucka

muzyk

Absolwentka Akademii Muzycznej im.Stanisława Moniuszki na kierunku Jazz i muzyka estradowa oraz wokalistyki na kierunku Jazz i muzyka estradowa na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Występowała jako solistka z Orkiestrą Polskiej Filharmonii Kameralnej w Sopocie, Big-bandem Akademii Muzycznej w Gdańsku. Uczestniczyła w  trzeciej edycji “Bitwy na głosy”. Występowała w Wołyńskim Akademickim Teatrze Dramatycznym w Łucku.

 • śpiew
 • umuzykalnienie
 • rytmika

Tomasz Pijanowski

fotograf

Absolwent pierwszej prywatnej szkoły fotografii. Pasjonat fotografii, podpisujący się obiema rękoma pod stwierdzeniem, “jedna fotografia wystarcza za 1000 słów”. Wieloletni współpracownik firmy Olympus jako prelegent i szkoleniowiec. Od ponad 16 lat zajmuję się fotografią zawodowo oraz biorę czynny udział w edukowaniu fotograficznym – jako wykładowca w szkołach fotografii.

 • fotografia

Katarzyna Grządziela

rzeźbiarka

Studentka Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku, Wydział Rzeźby. Studiowała również w Krakowie oraz za granicą. Od dzieciństwa związana z środowiskiem teatralnym. Uczestniczka spektakli, happeningów i parad ulicznych na wielu festiwalach polskich i zagranicznych. Najbardziej zachwyca się połączeniem teatru i rzeźby; tworzy scenografie, maski, kostiumy.

 • rysunek

Sebastian Gontarz

aktor, reżyser, instruktor teatralny

Czynny na scenie od ponad 7 lat. Wielokrotnie nagradzany za aktorstwo i recytację ‚Mistrz żywego słowa’. Juror wielu przeglądów teatralnych i konkursów recytatorskich. Szczudlarz związany z teatrem ulicznym. Szkolił się m.in.: w Ośrodku Praktyk Teatralnych Gardzienice i w Laboratorium Meisnera. Skończył kurs instruktorów teatralnych Ogniska Teatru Ochota w Warszawie. Obecnie prowadzi Teatr Amatorski w Węgrowie. Realizacje aktorskie: „Damy i Huzary” Fredry (Rotmistrz Sławomir), „Bóg mordu” Jasmina Reza (Michael), Monodram „XY” na podstawie ‚Emigrantów ‚ S. Mrożka oraz wiele innych. Reżyserował m.in.: „Męczeństwo Piotra O’heya” Sławomira Mrożka, „Pandemonium” autorski spektakl o piekle, „Śluby Panieńskie” Aleksandra Fredry.

 • teatr

Kamil Szczudło

artysta, rzeźbiarz

Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku na wydziale rzeźby. Dyplom obronił w pracowni prof. Sławoja Ostrowskiego, ze specjalizacją w pracowni Medalierstwa i Małych Form Rzeźbiarskich prowadzonej przez prof. Ludmiłę Ostrogórską. Ma na koncie udział w wystawach m.in. „Made in Asia” na Uniwersytecie Gdańskim 2012 r., „Freedom” International Medalic Project 2013 r., „Łaźnia” Projektornia, Gdańsk 2014 r., „Bonds” International Medalic Project 2014 r., „Wszystko za 16”, Sopot 2014 r., ”Re-akcje” ASP Gdańsk 2014, ”Rzeźba w procesie” Galeria Debiut, Gdynia 2016

 • rysunek/malarstwo

Sergiusz Regent

akrobata

Absolwent Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku. Od 9 lat trenuje tricking oraz inne formy akrobatyki, wielokrotny mistrz Polski w XMA oraz zwycięzca rocznikowych zawodów gimnastycznych AWFiS.  Współpracował jako artysta m.in. z: Niemieckim cyrkiem “FlicFlac”, Akrobatycznym Teatrem Tańca “Mira-Art.”, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Teatrem Znak, wokalistką Katy Perry.

 • akrobatyka

Monika Szczukiewicz

rzeźbiarka, terapeutka zajęciowa

Absolwentka Liceum Plastycznego w Orłowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku oraz Szkoły Medycznej w Starogardzie Gdańskim. W swoim życiu wykonywała wiele różnych zawodów. Z tej różnorodności doświadczeń życiowych czerpie inspirację twórczą. Najbardziej kocha pracę z drugim człowiekiem. Od 17 lat zaraża innych swoją pasją do sztuki.

 • rysunek dla dzieci

Joanna Nadrowska

tancerka

W 2008 roku ukończyła z wyróżnieniem Instruktorski Kurs Kwalifikacyjny w Warszawie – taniec jazzowy pod kierunkiem Piotra Galińskiego. Absolwentka Uniwersytetu Warszawskiego – kierunek Animacja społeczno-kulturalna. Od 2012 roku jest tancerką w Sopockim Teatrze Tańca. W 2015 r. stworzyła solo Co? Pomidor, które zostało zakwalifikowane do konkursu Solo Dance Contest w Gdańsku. Stworzyła pięć spektakli grupy szkoleniowej przy Sopockim Teatrze Tańca, m.in.: “Sprawiedliwość fałszywa. Subiektywna rozprawa o wątpliwej niewinności”, “Sys 212”, “Punk Kontra Punkt”. Współzałożycielka Trójmiejskiego Kolektywu Twórczego. Jako stypendystka Prezydenta Miasta Sopotu oraz Marszałka Województwa Pomorskiego w 2016 r. stworzyła solo Po tamtej stronie. Obecnie prowadzi zajęcia taneczne z dziećmi i młodzieżą

 • taniec

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Masz pytanie?

Przyjdź, napisz lub zadzwoń.

Republika Marzeń

To otwarta placówka organizująca profesjonalne kursy artystyczne dla dorosłych, prowadzona przez Gdańską Szkołę Artystyczną Sp. z o.o..

© 2018 Republika Marzeń

Zapisz się